Pirmas sluoksnis – TERMO APATINIAI
Paprastai tai yra marškinėliai ir timpos. Pagrindinė taisyklė renkantis rūbus ir kojines šaltuoju metu – nesirinkite medvilninio apatinio sluoksnio! Nes medvilnė prakaito negarina, tad jei jvaikas prakaituoja, tada medvilnė sugeria visą drėgmę ir mažylis sušąla. Termo apranga tokiu atveju puikus pasirinkimas, nes gaminama iš : sintetikos; sintetikos, maišytos su vilna; arba merino vilnos. Ką rinktis – priklauso nuo oro temperatūros ir vaiko aktyvumo. Mūsų šeima renkasi merino vilnos apatinį sluoksnį. Nepamirškite, kad apatinis sluoksnis dedasi ant nuogo kūno, tik taip jis atliks savo funkciją.
Antrasis sluoksnis – sulaikantis šilumą
Pagrindinis reikalavimas antram sluoksniui yra būti plonu ir nevaržyti judesių. Be pagrindinės savo funkcijos – papildomos izoliacijos ir oro tarpo sukūrimo, drėgmę nuneša dar toliau nuo vaiko kūno, į trečią sluoksnį. Įprastai tai – FLYSO DŽEMPERIAI. Ne visada šio sluoksnio reikia – jei lauke šilčiau ar vaikas, kuriam visada šilta, galima apsieiti ir tik su apatinių termo rūbų komplektu.
Meda yra kaip mes juokauja šilumos reaktorius, tad šio sluoksnio su ja nenaudojame. Tuo tarpu Rūtai dažniausiai prireikiama papildomos šilumos.
Trečias sluoksnis – viršutinis. Tai – KOMBINEZONAS arba striukė su kelnėmis.
Pagrindinė šio sluoksnio užduotis – apsaugoti vaiką nuo išorinių poveikių: tokių kaip vėjas, sniegas, balos ar lietus.


Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant?
Į skaičius, šalia kurių užrašyta mm. Vienas skaičius nurodo, koks rūbo atsparumas drėgmei (Waterproof) iš išorės, kitas – kiek drėgmės išgarinama iš vidaus (Breathability). Kuo didesni šie skaičiai – tuo geresni rūbo parametrai. Vadinasi ilgiau juos dėvintis neperšlaps iš išorės ir mažiau sukais iš vidaus. Rinkdamiesi atkreipkite dėmesį, kad šie skaičiukai būtų nuo 5000 mm.
Mūsų rekomenduojamų Reima žieminių kombinezonų skaičiai yra :
- Atsparumas drėgmei 12000 mm. / 10000
- Oro pralaidumas 7000 g/m2/24val. / 8000
Priklauso nuo konkretaus modelio
Taip pat atkreipkite dėmesį, kad kombinezonų siūlės būtų sandarios. Tai suteiks sausumą ir patogumą bet kokiu oru.



SVARBU: Žinotina, kad techniniai ( membraniniai) rūbai neskirti visiškai nejudantiems asmenims šaltesnę žiemą (pvz., kūdikiams, gulintiems vežimėlyje, ar mažam vaikui, kuris tik sėdi rogėse ( tokiems mažuliukams nieko geresnio nei pūkiniai columbia kombinezonai nesu atradusi). Jie skirti judančiam vaikui, ir yra sukurti taip, kad pastoviai palaikytų maždaug 30 laipsnių temperatūrą, apsaugotų nuo prakaitavimo, drėgmės ir šalčio. Juos galima dėvėti jau nuo vėsesnio rudens iki pavasario.
Jei ieškote plataus pasirinkimo šaltajam sezonui, užsukite į parduotuvę PENKI SEZONAI . Čia prekiaujama aukščiausios kokybės vaikiškais Reima, Columbia, Viking, Sorel rūbais, avalyne bei aksesuarais.

Jei abejojate, ar kūdikiui ar vaikui šalta, ar ne, palieskite jo kaklą. Tokiu būdu galite įvertinti bendrą kūno temperatūrą, kuri yra daug objektyvesnė nei rankų ar nosies temperatūra.
Kaip prižiūrėti lauko rūbus?
Visų pirma atkreipkite dėmesį , kad nereikia lauko rūbų skalbi po kiekvieno karto kai išsipurvinama. Būtinai skaitykite etiketes- membraninių rūbų neretai negalima džiovinti džiovyklėje , ant gyvatuko. Reikia skalbti ant etiketės nurodytoje temperatūroje ir nenaudoti minkštiklio. Šios taisyklės galioja ir prižiūrint pirštines, termo bei flyso rūbus – skaitykite etiketes, galima naudoti specialias priemones.
Kodėl reikia būti atidiems perkant dėvėtus?
Dėl neteisingos jo priežiūros labai lengvai galima sugadinti jo gerąsias savybes, tokiu atveju vaikas šlaps ir šals, nes rūbas neatliks savo funkcijos.