Jeigu ieškote ypatingos vietos lauko pramogoms, labai rekomenduoju apsilankyti šviesos instaliacijų parke Lumina. Šis pramoginis, meninis bei edukacinis projektas vienareikšmiškai yra vienas gražiausių ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Esu tikra, kad jums (kaip ir mums) Lumina parkas Vilniuje padovanos puikią nuotaiką ir paliks pačius maloniausius prisiminimus.
Tamsiais vakarais visi kviečiami į šviesos kelionę
Šiuo parko atidarymu aš labai džiaugiuosi, nes, ilgėjant vakarams, mažėja laiko gryname ore, pradeda trūkti šviesos ir veiklų ne uždarose patalpose. Lumina parkas veiks nuo spalio iki žiemos pabaigos vienoje gražiausių Vilnius vietų – VU Botanikos sode. Eidami beveik 2 km ilgio taku, galėsite atrasti dar nematytų sodo vietų, o jau pažįstamas išvysite dar nematytoje šviesoje. „Džiaugiamės, kad „Lumina parkas“ įsikūrė tokioje nuostabioje Vilniaus miesto vietoje /…/ kur menas ir meninės šviesų instaliacijos bus vienoje sinergijoje su gamta ir augalais. Šviesa yra vilties ir tikėjimo simbolis, todėl viliamės, kad „Lumina parkas“ padovanos neužmirštamas akimirkas vilniečiams ir sostinės svečiams bei praskaidrins tamsius žiemos vakarus“, – sako Jan Szagdaj, „Lumina parko“ Lenkijoje vadovas.






Kuo ypatinga ši šviesos pažinimo kelionė?
Šviesa. Kas čia gali būti įdomaus ar, juo labiau, magiško?
Šviesa (natūrali ar dirbtinė) mums yra toks įprastas reiškinys, kad retai susimąstome, iš kur ji atkeliauja ar kokia yra reikšminga. Pradėkime nuo to, kad be paties didžiausio šviesos ir šilumos šaltinio – saulėsmūsų planetoje apskritai nebūtų gyvybės. Lumina parke yra net 14 zonų, kuriose pristatomi įvairūs šviesos šaltiniai ir jų svarba. Žinoma, čia yra gamtiniams šviesos šaltiniams skirtos zonos: Saulės, Mėnulio, Šiaurės pašvaistės, žvaigždžių, žaibų. Taip pat išskirta ir įvairių gamtos organizmų (tamsoje švytinčių gyvūnų, augalų ir grybų) zona. Žmogaus sukurti šviesos šaltiniai čia taip pat rado savo vietą – juk žmogaus įskelta ugnis buvo itin reikšmingas etapas žmonijos civilizacijoje. Sulig šiuo įvykiu žmonija įgavo galią valdyti šviesą ir šilumą, tad ir tapo mažiau priklausomi nuo gamtos. Likusiose zonose pamatysite ir kitus žmogaus sukurtus šviesos šaltinius: tradicinius japonų žibintus, blausiai šviečiančius ir net nejaukius senovinius gatvės žibintus, švyturį, šviesolaidį ir t.t. Beje, Lumina parke įkurtoje „Židinio“ zonoje kalbama ir apie kitokią – vidinę – šviesą bei knygų skaitymo, žinių, išminties svarbą. Manau, tai labai puiki atmosfera įkvėpti vaikus semtis žinių, skaityti knygas ir dar labiau viskuo domėtis. Bevaikštant šiuo taku, galima išvysti dar ir originalius Lietuvos bei Lenkijos menininkų sukurtus darbus.
Lumina parkas- nuostabi erdvė šeimai
Jeigu jums natūraliai kyla klausimas, ar vaikams čia taip pat bus ką veikti, tai mano atsakymas – tikrai taip. Šis parkas tinkamas visai šeimai – kiekvienai mūsų šeimos narei (nuo mažiausios iki didžiausios) buvo labai gera ir įveikiama pasivaikščioti šiuo 2km ilgio šviesos taku tarp įspūdingų šviečiančių instaliacijų. Vaikus tikrai sužavėjo stulbinantys gyvūnai, pasakiški motyvai, gražiausia šviečiančių grybukų pieva ir daugiausia emocijų sukėlęs šviesos šou ant VU botanikos sodo žaliojo pastato. O kur dar galimybė pasisupti supynėse ar įveiktį šviesos labirintą. Stebuklingas šviečiančių instaliacijų pasaulis tikrai mus sužavėjo! Beje, mažuosius parko lankytojus šioje kelionėje taip pat džiugins bei kartu keliaus ir dar vienas šviesos šaltinis – jonvabalis Jonas.








Papildoma informacija:
Įėjimas į parką yra pro Japoniško sodo įėjimą, čia kasoje galėsite įsigyti ir bilietus ( jei nepirkote internetu). Jų kaina 10-14€ (priklausomai nuo dienos, kuomet lankysitės), o vaikai iki 2m parke gali lankytis nemokamai. Jeigu atvyksite automobiliu, jį pastatyti galėsite parkavimo aikštelėje, kuri yra kitoje kelio pusėje, pievoje. Jeigu nėra laiko ar ūpo namuose tepti sumuštinius ar ruošti kitus užkandžius, tikrai ne bėda – išalkę galėsite stabtelėti užkandžių ir karštųjų gėrimų stotelėse.
Lumina parko darbo laikas: spalio 28–29 d.: 18–21 val.; spalio 30 d. – lapkričio
20 d.: 17–21 val.; lapkričio 21 d. – sausio 15 d.: 16.30–21 val.; sausio 16 d. – sausio 31 d.:
17–21 val.; nuo vasario 1 d. iki sezono pabaigos: 17.30–21 val. Pirmadieniais parkas yra
uždarytas, išskyrus: spalio 31 d., gruodžio 5 d., gruodžio 26 d.
Beje, projekto organizatoriaibendradarbiauja su Lietuvos Raudonuoju Kryžiumi ir dalį pelno skirs nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms ir jų humanitarinių poreikių atliepimui.
Kontaktai:
Adresas: Kairėnų g. 43, Vilnius, Lietuva
Telefonas: +370 5 219 3139
El. paštas: info@luminapark.lt
El. svetainė: https://luminapark.lt/