Aš esu labai dėkinga ir laiminga, kad tokios vietos kaip žirgynas Margas Ponis egzistuoja ir mus, miestiečius, neturinčius kaimo, priima pas save į svečius. Ir sakydama, kad priima į svečius – nei kiek ne perdedu. Nes tai nėra tiesiog vien paslaugos teikėjai, o šeima, kuri priima į savo sukurtus namus. Tad čia patirtas pažinimo džiaugsmas dar persipina ir su dideliu dėkingumo jausmu. Kad vaikai gali ne tik pažinti gyvūnus iš knygų, bet gyvai juos pamatyti, paglostyti ar pažaisti, betarpiškai, be jokių sienų ar tvorų. Kad patenka į tą aplinką, kur gyvūnai gyvena, kur žmonės jais rūpinasi kaip šeimos nariais. Kad ne tik pajoja ant ponio, bet ir sužino, kaip reikia jį paruošti jojimui, kodėl reikia šukuoti, ar jam neskauda nuo žąslų, kad jojama į laukus, o ne mažoje ribotoje teritorijoje. Kad pamato ne tik kiaušinius pakuotėje šaldytuve, bet ir ten, kur juos vištos deda – ant šieno.






Bet pradėkime viską nuo pradžių – nuo svajonių
Vargu, ar suklysiu, jei pasakysiu, jog visi gražūs dalykai prasideda nuo svajonių. Vieni galbūt svajoja ilgai ir tiksliai, kiti išsiunčia tik svajonės jausmą ar trumpą vaizdinį, kiti svajoja ir šalimais iš karto planuoja, o šio žirgyno įkūrėja pasvajojo dar būdama maža mergaitė. O svajonė buvo labai aiški – turėti juodą žirgą! Ir nors vaikystėje svajonė nebuvo išpildyta, tačiau laikas jos išsipildymui atėjo. Suaugusi, pradėjusi studijas mergina Apolonija (žirgyno įkūrėja) pradėjo jausti, jog kažko trūksta. Neilgai trukus ta trūkstama puzlės dalis buvo surasta – mergina nusipirko savo pirmąjį žirgą Soką. Kaip manote kokios spalvos? Taip taip, tikrai juodos.
Beieškant žirgui geriausių namų, galiausiai nuspręsta jį apgyvendinti senelių sodyboje Dvariškiuose (Šiaulių rajonas). Na o ši sodyba jau skaičiuoja net ketvirtą kartą. Tai Apolonijos prosenelio sodyba, kuri pradėta kurti prieš beveik šimtą metų – 1929 metais. Čia ji dabar važiavo vis dažniau. Per kelerius metus Apolonija sukūrė ir savo šeimą, tad galiausiai važiuodavo jau ir su visa šeima pas Sorą. Vieną vasarą Dvariškiuose apsistojo visai vasarai, o po šio apsistojimo jau ir pasiliko kaime su visam. Taip ir juodo žirgo svajonė peraugo į dar didesnę ir gražesnę svajonę – pasidalinti jaukia vieta, žiniomis, patyrimais ir su kitais. Tad seni autentiški sodybos pastatai buvo pritaikyti naujoms paskirtims. Vištidėje dabar yra stilinga erdvė šventėms, yra ir gimtadieniams skirta vasaros erdvė. Daržinėje įrengtas didžiulis žaidimų kambarys, kuriame vaikai, jei tik panorės, gali šokinėti ant šieno! Sodyba tapo atvira visiems, kas nori surengti savo šventę, pažinti, gerai praleisti laiką, pailsėti, tiesiog turiningai praleisti laiką gryname ore – tikrame kaime! O svečius pasitinka ne kas kitas, o Apolonija su savo juoduoju žirgu Soraku, kuriam jau trisdešimt metų. Ir šeima vis didėja ir didėja. Šiandien čia rasite Karamelę, Spurgą, Debesėlį, Orio, Zara, Zitą (žirgai, poniai, visokių veislių naminiai ūkio paukščiai, meilios mažos ožkytės, triušiai) ir daug kitų ūkio gyventojų, kurie laukia svečių!






Margas Ponis : ką čia galite nuveikti?
Margas ponis gali priimti jus tiesiog ekskursijai, susipažinimui su kaimo gyventojais, bet taip pat gali pasiūlyti ir kur kas daugiau: edukacijas, fotosesijas, individualias jūsų šventes, jojimo treniruotes, stovyklas.
Ekskursijos
Sodybos svečiai yra smagiai supažindinami su ūkio gyventojais (žirgais, poniais, mini olandų veislės ožkytėmis, šinšiliniais triušiais, šilkinėmis vištelėmis bei kaimo gražuoliais katinais) ir jų unikaliomis istorijomis.
Edukacija “Draugystė su žirgu” (trukmė nuo 1 iki 1.5 val.)
Kiekvienas edukacijos dalyvis turi galimybę pasiruošti žirgą ar ponį jojimui. Kartu ne tik šukuojamas ir balnojamas žirgas, bet ir kalbama apie tikrąsias vertybes – rūpinimąsi žirgu kaip gyvūnu. Taip pat galima sužinoti daug įdomių dalykų apie žirginį sportą, žirgus, inventorių, tačiau nebūsite perkrauti informacija, nes edukatorė visada atsižvelgs į tai, kiek jums įdomu ir aktualu. Galimas ir jojimas su poniu arba žirgu. O po visų pažinimo nuotykių, dalyviai turės galimybę pamaitinti ūkio gyvūnus!
maksimalus raitelio svoris jojant poniu – 30 kg, žirgu – 90 kg;
Edukacija vyksta po stogu – senovinėse molinėse arklidėse, o jojimas vyksta lauke. Juk nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga.
Mažųjų raitelių būrelis
Kaip tik jau šį mėnesį bus renkamos naujos grupės. Tie, kam būtų įdomu, dalinuosi, jog rugsėjo 30 dieną Margas ponis kviečia susipažinti ir atvykti į nemokamą pirmąjį užsiėmimą (reikalinga išankstinė registracija). I GRUPĖ nuo 11:00val. (5 ir 6 metų vaikai), II GRUPĖ nuo 13:00val. (vaikai nuo 7 metų). Kviečiami ir tie, kurie dar nėra joję, ir tie, kurie nori patobulinti jau turimus įgūdžius. Tai tikrai nebus vien „sausos“ pamokos, o tikra bendruomeniška veikla, kur bus puoselėjama ir meilė gyvūnams, jų supratimas, priežiūra ir kitos svarbios vertybės.
Galite pasižvalgyti po praėjusių metų Mažųjų raitelių nuotykių archyvą šiame puslapyje @mazujuraiteliuakademija
Stovyklos
Kaip sako žirgyno įkūrėja, šiais laikais stovyklos konkuruoja vis naujomis pramogomis, tačiau ji pati ne mano, jog tai pagrindinis dalykas, kuris svarbiausias vaikams. Jau turėdama švenčių organizavimo patirties bei patirties iš mamystės, ji pastebi, jog vaikams reikia paprastų dalykų, daug gamtos, santykio su gyvūnais, ramybės, tikros draugystės ir jaukumo. Apie tai ir yra Margo Ponio stovyklos. Čia kviečiami vaikai nuo 5 metų iki 12 metų (iki 15 vaikų grupėje). O stovyklos formatą galėsite pasirinkti pagal savo ir vaiko norusi:
- Penkių dienų stovykla su nakvyne
- Dviejų dienų stovykla su nakvyne
- Dienos stovyklos
Jei dvejojate, kaip Jūsų mažasis “įsivažiuos“ į stovyklą, galite būti bent jau ramūs iš tos pusės, kad mažiesiems bus tikrai skiriamas papildomas dėmesys. Patys mažiausieji stovyklos dalyviai leisis į nuotykius mažesnėse grupėse, kur veiklos bus parinktos atitinkamai:
- Daug laiko kartu su gyvūnais
- Ponių šukavimas ir susipažinimas iš arčiau
- Vabalų tyrinėjimas (jei Jums užgniaužia kvapą, pamačius vabalą, Jūsų vaikui gali būti, kad nuo smalsumo užgniauš kvapą J)
- Jodinėjimas
- Žaidynės po aikštės purkštukus
- Įvairiausi kiti žaidimai
Grįžusi pasakojau Medai apie stovyklas čia, kur vaikai dūksta ant šieno, rūpinasi gyvūnais, joja ir vis tie nuotykiai, tai sakė nori čia dalyvauti kitą vasarą. Tiesą sakant, aš irgi noriu!
Renginiai
Taip pat galite pasekti ir jų renginius Facebook svetainėje „Ponis Margas“. Artimiausias renginys yra spalio 1 dieną (sekmadienį) organizuojama MARGO PONIO rudens šventė, kurioje galite pamatyti žirgų rungtis https://www.facebook.com/events/1658143518015997/?ref=newsfeed
Savanorystė
O galbūt Jūs ar kažkas iš Jūsų aplinkos ieško kaip dar prasmingai ir maloniai praleisti laiką? Kaip sako Albina, žirgyno veikloje su tiek daug gyventojų vienas lauke esi ne karys. Todėl kiekvienais metais žirgynas ieško savanorių, kurie padėtų darbuotis su žirgais. O gal tai Jūsų svajonė? Kuri gali būti kažko gero pradžia J
Margas Ponis: kaip ir kur?
Į visas Margame Ponyje organizuojamas veiklas reikalinga išankstinė registracija, nes sodybos įkūrėja nori skirti laiką kiekvienai grupei individualiai ir asmeniškai. Susisiekti galite telefonu +37061630397 arba rašyti asmeninę žinutę
į Facebook puslapį.
Kontaktai:
Adresas: Dvariškiai, Pakruojo rajonas, Šiaulių apskritis.
Nuo Vilniaus 200km
Nuo Kauno 150km
Nuo Klaipėdos 200km
Nuo Šiaulių 25km
Tikiu, kad ir mes ten dar sugrįšime, kur priima, kaip svečius, kur grynas oras, kur daug jaukumo ir šypsenų, kur gyvūnui ir žmogui – laisvė!
Ką galima nuveikti dar lankant Margas Ponis?
Jei galvojate, kad važiuoti iš Vilniaus ar Kauno nelabai apsimoka, tuomet labai rekomenduoju savo viešnagę Margas Ponis suderinti kartu su Šiaulių miesto pažinimu. O ką veikti Šiauliuose, galite paskaityti čia